Rycerze Św. Franciszka z Asyżu
przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
Katowice Podlesie

 

Historia
Spotkania
Galeria
Rycerskie Hasło
Linki
Strona główna

 

 

 

   


11.06.2011

Klasztor OO.Franciszkanów w Panewnikach

I Dzień Braterski RF


Jesteśmy bardzo młodą wspólnotą. 11 czerwca 2011 wybraliśmy się do Panewnik na braterski dzień wspólnotowy dla Rycerzy. Dowiedzieliśmy się, że mile widziane są ciekawe stroje, postanowiliśmy też coś wymyśleć. Pomagali na rodzice.  S.Leokadia zorganizowała busik, żebyśmy razem mogli wyruszyć na rycerską przygodę. Kierunek – Klasztor OO.Franciszkanów w Panewnikach. Rozpoczęliśmy Eucharystię w kaplicy klasztornej. Przewodniczył O.Adrian w koncelebrze O.Sylwester. W tym dniu przystąpiliśmy do obrzędu przyjęcia grona Rycerzy. Przyjmował nas O.Sylwester. Tylko Paulinka i Julia muszą poczekać aż przyjmą Komunię Św. Czytanie, psalm i modlitwę wiernych Rycerze z Katowic Podlesia (Wojtek, Ewelina i Szymon).
7 osób potwierdziło swoje przyjęcie do grona Rycerzy a Ewelina pasowana na rycerza RF.
Po błogosławieństwie udaliśmy się do refektarza: była zupa ogórkowa, którą przyniósł O.Adrian w wielkim  garnku świeże bułki.
Spacerkiem udaliśmy się do Domu FZŚ tam był konkurs na rycerski ubiór, gry z układaniem haseł-puzle, śpiew, głuchy telefon i inne. Były nagrody.
Chociaż nie znamy jeszcze wielu piosenek to przygotowaliśmy nasze pozdrowienie. Od czegoś trzeba zacząć. Gdy s.Leokadia wywoła nas: Rycerze św.Franciszka przy parafii M.B. Częstochowskiej z Katowic Podlesia  Pokój i dobro! My odpowiadamy: i Braterstwo to My! To My! To My!
Cała nasza drużyna Rycerzy zaprezentowała się w Rycerskim przebraniu.
Przyszliśmy o 15:00 do groty by odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Błogosławieństwo i rozesłanie do naszych parafii by głosić Ewangelię. Na koniec poszliśmy odwiedzić zwierzęta i ptaki u Ojców Franciszkanów.