Rycerze Św. Franciszka z Asyżu
przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
Katowice Podlesie

 

Historia
Spotkania
Galeria
Rycerskie Hasło
Linki
Strona główna

 

 

 

   


13.05.2012

Pielgrzymka piesza do Matki Bożej Fatimskiej
Katowice - Piotrowice ul. Bukszpanowa


W niedzielę 13 maja uczestniczyliśmy w Eucharystii o godz. 10.30 w naszym kościele parafialnym M B Częstochowskiej. We mszy św. uczestniczyła też Misjonarka Miłości siostra Ines – nasza parafianka, która przyjechała na urlop, a na co dzień posługuje w Anglii. Po mszy św. zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Wyruszyliśmy pieszo do M B Fatimskiej do parafii w Katowicach Piotrowicach na ul. Bukszpanową. Drogą s. Leokadia odmawiała Litanię Loretańską a my po wezwaniach śpiewaliśmy: Śliczna, śliczna jak różany kwiat, o Matko Fatimska niech cię wielbi świat.

Droga trwała ponad pół godziny. Było chłodno, zza chmur wyglądało słońce a nam udzieliła się radosna atmosfera na spotkanie z Fatimską Panią. Przed kaplicą czekała na nas s. Krystyna i s. Józefa.

Weszliśmy do kaplicy i odmówiliśmy nasze franciszkańskie pozdrowienie: Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste tu i we wszystkich kościołach Twoich które są na całym świecie i błogosławimy Tobie żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył. Złożyliśmy też naszą intencję i prośby do Opatrzności Bożej przez M B Fatimską. Przywitał nas ks. proboszcz Grzegorz Węglorz. Ucieszył się, powiedział że jesteśmy drugą pielgrzymką, która zawitała do ich kościoła. Opowiedział nam o wybudowanej kaplicy, wspomniał o Matce Bożej i pastuszkach Franciszku Hiacyncie i Łucji. Uczciliśmy relikwie błogosławionych dzieci Fatimskich Franciszka i Hiacynty. Otrzymaliśmy błogosławieństwo w dniu odpustu. Ksiądz poczęstował nas waflami. Odmówiliśmy dziesiątkę różańca św. i zaśpiewaliśmy: Była cicha i piękna jak wiosna… Potem poszliśmy zobaczyć część dolną, gdzie też ludzie uczestniczą w nabożeństwach przed ekranem z uwagi że kościół się buduje. Tam posililiśmy się ciastem s. Krystyny i oranżadą. Odwiedziliśmy też drewnianą kaplicę, która będzie rozebrana a na jej miejscu stanie Kościół. Do domów też powróciliśmy pieszo.

 

Spotkanie ze Siostrą Ines Zwierzyńską
/Misjonarką Miłości/