Rycerze Św. Franciszka z Asyżu
przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
Katowice Podlesie

 

Historia
Spotkania
Galeria
Rycerskie Hasło
Linki
Strona główna

 

 

 

   


01.09.2012

Kalwaria Zebrzydowska


Wyjazd Rycerzy św. Franciszka na Kapitułę Duchową FZŚ do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Rano o godz. 9.00 pożegnaliśmy śp. Grzegorza Jaworskiego naszego ministranta (20 lat), który odszedł do Pana w tragicznym wypadku.
O 10.30 wyjechaliśmy busikiem do Kalwarii Zebrzydowskiej, by przedstawić cztery radości rycersko franciszkańskie dla dorosłych sióstr i braci FZŚ (scenariusz O. Sylwester Haśnik)

1. BRAT HILARY PRZYPOMINA BRATU ANDRZEJOWI  JAK WPADŁ DO STUDNI

2. DIALOG -  HELENKA I KAROLEK

3. BRAT HILARY PRZYPOMINA BRATU ANDRZEJOWI JAK WPADLI DO GŁĘBOKIEGO JARU

4. DIALOG -  FRANCISZEK I RYCERKA

Przywitała nas w Kalwarii Siostra Przełożona FZŚ Katowice Julia Niemiec. W jej pokoju zostawiliśmy rzeczy i poszliśmy przywitać się z Matką Kalwaryjską.

O 14.00 zjedliśmy dobry obiad: zupa pomidorowa, frytki, kotlet schabowy, surówka i kompot. Poszliśmy  do Seminarium na konferencję o historii FZŚ jak 20 lat temu powstawały Regiony. Siostra Joanna Berłowska Przełożona Narodowa przywitała nas na Kapitule. Udaliśmy się na krótką próbę z O. Sylwestrem i s. Leokadią. Potem zrobiliśmy sobie przerwę na loda. O godz. 18.00 wszyscy uczestniczyliśmy w Eucharystii w Kaplicy Seminaryjnej Ojców Bernardynów. O 19.00 była wspólna kolacja na którą zostaliśmy zaproszeni. (kiełbasa z grilla i pieczeń) o godz. 20.00 O. Sylwester zapowiedział nasz występ. Chyba się podobał, bo otrzymaliśmy brawa. (na przygotowanie mieliśmy tylko tydzień bo dowiedzieliśmy się o występie na rekolekcjach). Do Katowic Podlesia dotarliśmy przed północą.