Rycerze Św. Franciszka z Asyżu
przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
Katowice Podlesie

 

Historia
Spotkania
Galeria
Rycerskie Hasło
Linki
Strona główna

 

 

 

   


10-16.02.2013

Rekolekcje zimowe,  Bielsko Biała Lipnik


Jubileuszowe Centrum Caritas, Diecezji Bielsko-Żywieckiej
ul. Polna 31, 43-305 Bielsko-Biała

 

W rekolekcjach zimowych z naszej parafii wzięło udział 5 osób: Agnieszka, Iwonka, Karolina, Antoś i Mateusz. W naszej grupie pierwszej był Adam i Kinga, opiekunką s. Leokadia. Drugą grupę prowadziła s. Katarzyna, a brat Kanizy Kąkol OFM  trzecią młodzieżową. Organizatorką s Danuta. Całe rekolekcje prowadził  O. Roger Więcław OFM. Ojciec starał się pokazać nam nasze powiązanie ze wspólnotą KOŚCIOŁA, z rodziną. Mówił o zagrożeniach.

Każdego dnia pobudka o 8.00 i poranna  modlitwa. Potem wspólne śniadanie. Konferencja. Obiad o godz. 14.00 (smaczny chętnie zjadany) a kolacja o 18.00. Każdego dnia Eucharystia, Każda z grup miała okazję poprowadzić modlitwy poranne i wieczorne a także włączyć się w liturgię mszy świętej. Towarzyszyła nam w śpiewie gitara.

Na rekolekcjach czas płynął szybko: był spacer, bal karnawałowy (każdy przebrał się w co mógł, wybraliśmy królową i króla balu) zabawy na śniegu, film o Matce Bożej z Lourdes.

Przyszedł czas na środę popielcową, spotkanie z Siostrami Zgromadzenia De Notre Dame,

Film o św. Janie Bosko, zajęcia plastyczne z s. Małgosią i br. Andrzejem. 14 lutego Walentynki. W kościele parafialnym pod wezwaniem św. Walentego  uroczysta msza odpustowa, tam też uczciliśmy i ucałowaliśmy relikwie Św. Walentego.

Wyjechaliśmy do centrum Bielska by zwiedzić muzeum. Podobały nam się piękne komnaty, dużo starych eksponatów, zbroja, miecze, kominki, meble stylowe, fotele, książki, pieniądze, obrazy, stroje i wiele innych.

Odwiedziliśmy  Siostry De Notre Dame w ich ośrodku rekolekcyjnym. Przez cały czas rekolekcji dużo śpiewaliśmy.