Rycerze Św. Franciszka z Asyżu
przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
Katowice Podlesie

 

Historia
Spotkania
Galeria
Linki
Strona główna

 

 

 

   


3.06.2017

U Matki Bożej Lourdes w Kochłowicach i Ogród Botaniczny w Mikołowie Mokrym (Sośnia Góra)


Spotkanie Rycerskie u Matki Bożej z Lourdes w Rudzie Śląskiej Kochłowicach w wigilię Zesłania Ducha Świętego, było bardzo udane. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, że to najstarszy kościół w okolicy z 1806 roku, w prezbiterium znajduje się skała wulkaniczna tworząca grotę Masabielską na wzór Lourdes, gdzie Bernadecie  objawiła się Maryja. Podziwialiśmy piękne freski na ścianach i ołtarze boczne Św. Barbary i Maryi z Dzieciątkiem oraz św. Franciszkiem z Asyżu i św. Klarą. Brat Zbigniew odprawił mszę świętą w naszej intencji z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki.  http://www.kochlowice.katowice.opoka.org.pl/

Potem były lody i Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie Mokrym „Sośnia Góra”  z placem zabaw. Czas na zabawę i co nieco : kanapki i sok.
Ogród botaniczny https://www.youtube.com/watch?v=81SNP6HdcWw  

Zapisane słowa z objawień w Lourdes

Bernadeta: "Kiedy Ją zobaczyłam , przetarłam oczy sądząc, że mi się przewidziało. Zaraz też włożyłam rękę do kieszonki i znalazłam swój różaniec. Chciałam przeżegnać się ale nie mogłam unieść opadającej ręki. Dopiero kiedy Pani uczyniła znak krzyża, wtedy i ja drżącą ręką spróbowałam i udało się. Równocześnie zaczęłam odmawiać różaniec. Także Pani przesuwała ziarenka różańca, ale nie poruszała wargami. Kiedy skończyłam odmawianie, widzenie ustało natychmiast." 

Bernadeta opisuje Panią w ten sposób: "Miała białą suknię przewiązaną niebieską wstęga, biały welon na głowie i złocistą różę na każdej stopie. Na ramieniu trzymała różaniec. Była bardzo piękna, najpiękniejsza ze wszystkich kobiet, jakie do tej pory poznałam. Była bardzo młoda. Nie była starsza ode mnie."

Maryja: "Tego co mam do powiedzenia, nie potrzeba pisać. Czy możecie wyświadczyć mi łaskę i przychodzić tutaj przez 15 dni?" Pani też powiedziała do Bernadety: "Nie obiecuje Ci szczęścia na tym świecie, lecz w innym."

 "Dziś Pani wypowiedziała nowe słowo: Pokuta i dodała: Módlcie się do Boga o nawrócenie grzeszników. A ja odpowiedziałam: Tak. Prosiła mnie, bym na klęczkach poszła w głąb groty i bym ucałowała ziemię na znak pokuty za grzeszników." 

"Piękna Pani składa dłonie na wysokości piersi, wznosi oczy ku niebu i mówi: Que soy era Immaculada Councepciou - Jestem Niepokalane Poczęcie. "

 

  

POWRÓT DO GALERII