Rycerze Św. Franciszka z Asyżu
przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
Katowice Podlesie

 

Historia
Spotkania
Galeria
Linki
Strona główna

 

 

 

   


30.12.2017
Opłatek FZŚ z Rycerzami i wyjazd do kościoła św.św Franciszka i Klary


Spotkanie opłatkowe we wspólnocie FZŚ Katowice Podlesie było tym razem mocno odmłodzone. Brat Zbigniew Kołodziejczyk OFM Cap, 19 Rycerzy i 10 tercjarzy spotkało się przy jednym stole. Po modlitwie i poświęceniu opłatków, dzieliliśmy się i składaliśmy sobie życzenia. Rycerze otrzymali foto-drużynę, tercjarze swój kalendarz wspólnotowy. Śpiewaliśmy kolędy i piosenki rycerskie. Siostry: Otylia, Helenka, Elżbieta upiekły ciasto.

 

To nie koniec, Rycerze ruszyli w kierunku dworca kolejowego w Podlesiu. Tylko 15 minut jazdy i już idziemy do budującego się kościoła w Tychach, parafii Świętych Franciszka i Klary, odwiedzić żywą stajenkę. Radość udziela się wszystkim. Z piosenką na ustach wkraczamy na teren zagród ze zwierzętami.

„Nie bierzcie na drogę pieniędzy, ani chleba. Jedną suknię weźcie, więcej nie potrzeba. Królestwo Boże ogłaszajcie wszędzie, Moja obecność zawsze z wami będzie.  ref: Brat Franciszek, Siostra Klara zaufali Słowu Pana”

Wita nas głośnym krzykiem Osiołek. Zwierzęta na zewnątrz i w środku, jest co oglądać i głaskać : króliki, osiołek owieczki, koziołki, kucyki, gąski, gołąbki itd…

Dzieci biegały to tu to tam. Siostra Julia Niemiec zaprosiła nas do ogniska, ugościła nas kiełbaskami, bigosem i ciepłą herbatką. Mieliśmy wiele radości w pieczeniu i śpiewaniu. Wszystko smakowało, bardzo, bardzo dziękujemy. Pozostało się pożegnać z siostrami i zwierzakami.  Osiołka pożegnaliśmy piosenką, a on się znów przyłączył. Do następnego razu…. może latem.