Rycerze Św. Franciszka z Asyżu
przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
Katowice Podlesie

 

Historia
Spotkania
Galeria
Linki
Strona główna

 

 

 

   


27.01 - 03.02.2018
Rekolekcje - Istebna Połom


W rekolekcjach zimowych, od 27 stycznia do 3 lutego w Istebnej Połom, uczestniczyło 24 dzieci (z Katowic, Mikołowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Bytomia), moderatorki s.Leokadia, s.Sylwia, grająca Karolina, p.Monika. Rekolekcje prowadził Br. Zbigniew Kołodziejczyk OFMCap  wraz z dwoma klerykami: br.Adamem Szmyt i br.Kacprem Stec. Siostry Stasia i Krystyna umilały nam rekolekcje od strony kulinarnej. Gospodarze Władysław i Mariola, dziadkowie i dzieci, wtopili się w naszą wspólnotę. Dom żył Duchem Bożym i Duchem Franciszka i Klary. Codzienna Eucharystia, wspólna modlitwa i każdego dnia nowa piosenka, ubogacały nasze duchowe życie.
Hasłem rekolekcji było: „Pójdę do nieba piechotą”. Spacery, śnieżki, lepienie figur, zjazdy na sankach, zabawy na śniegu, czyli rekreacja na świeżym powietrzu wśród owieczek z najmłodszym Sylwestrem, koziołkami i zawsze obecnym jamnikiem, który zwie się „Laki”. Były rozgrywki gier planszowych i ping-ponga. Siostry Basia i Donata odwiedziły nas i urządziły koncert dla Rycerzy, włączając wiele instrumentów takich jak: marakasy, trójkąty, talerze, tamburyno, janczary i pudełka akustyczne. Były tańce i super zabawa dla wszystkich.
Kulig na trzy sanie, ognisko z pieczoną kiełbasą i jazda na kucyku mogliśmy zrealizować dzięki darczyńcy s.Urszuli, za co jej dziękujemy.
W dzień Ofiarowania Pańskiego, bal świętych, był zakończeniem rekolekcji. Każdy uczestnik przedstawił swojego patrona lub ulubionego świętego.
Kuchnia stanęła na wysokości zadania, były swojskie gołąbki (100 sztuk), kurczaki z rożna, pierogi (aż 600 sztuk), trzy wielkie brytfanny zapiekanek, drożdżowe ciasteczka z serem i jagodami (100 sztuk) upieczone przez p. Jacka, wiele różnych owoców chętnie przez dzieci zjadane. Gospodarzom dziękujemy za wielkie zaangażowanie i pomoc.