Rycerze Św. Franciszka z Asyżu
przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
Katowice Podlesie

 

Historia
Spotkania
Galeria
Linki
Strona główna

 

 

 

   


4-12.07.2020
Rekolekcje rodzinne w Istebna Połom


W rekolekcjach rodzinnych wzięło udział 30 osób. To jest 9 rodzin, w tym 15 dzieci. Każda rodzina zajmowała oddzielny pokój. Były rodziny z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Bytomia, Sosnowca. Codzienna Msza św z kazaniem Br Zbigniewa Kołodziejczyka ofm cap. Dialog i dzielenie się sprawami rodzin. Świadectwa powołań. Rodzice prowadzili wspólną modlitwę poranną i wieczorną, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec, Adorację Najświętszego Sakramentu, Drogę Krzyżową. Mieliśmy wspólne spacery, ognisko, rożno, zabawy, do pokonania tor przeszkód, kąpiel w basenie i stawie pod nadzorem rodziców. Rodzinnie odwiedziliśmy park linowy, gdzie rodzice i dzieci znaleźli radość ze wspinaczki i zjazdów. Dzieci ucieszyły się z jazdy na kucykach, a dorośli dosiadali konie. Trzema wozami konnymi przemierzyliśmy przepiękne leśne dróżki Istebnej. Odwiedziliśmy "Kurną chatę",  gdzie posłuchaliśmy góralskich opowieści o życiu, obyczajach i zwyczajach panujących w rodzinie, pokolenia dziadków. Zapoznaliśmy się z brzmieniem wielu instrumentów góralskich, od piszczałek do trąbity.

Była wieczorna wyprawa na górę Ochodzita i zakup miejscowych wyrobów do Koniakowa. Piątek był szczególnym dniem, w którym poprowadzilismy Drogę Krzyżową. Jej przebieg zainspirował Jacek. Kolejne stacje podejmowały różne osoby. Była 15.00 godzina i upał a dzieci wzięły w dłonie kamienie i krzyże. Było to wielkie przeżycie, gdy trzeba było klękać w skwarze na ostrym żwirku, a przecież Pan Jezus upadał 3x. 

Dla wielu decyzja o wyjeździe była podjęta w ostatniej chwili. Nikt nie żałował tej decyzji. Dziękujemy gospodarzom Marioli i Władkowi Procner i całej ich Rodzinie zaangażowanie w nasz pobyt w tym miejscu. Okazali nam serdeczność i miłość, której warto się od nich uczyć. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej ...